Ani sme sa nenazdali a prehupli sme sa do prvého adventného týždňa. Advent je časom svetla, nádeje a jemného spomalenia. Prináša návrat k tradíciám, vôňam zimy a drobným rituálom, ktoré nám pomáhajú pripraviť sa na Vianoce.
Aj my v školskom internáte Cabajská 6 sme si pripomenuli čaro adventu prostredníctvom zaujímavých aktivít.
Dňa 2. decembra sme sa vybrali do vianočného mestečka. Uprostred mestečka sa týčil vyzdobený vianočný stromček a neďaleko stromčeka drevený betlehem. Vzduchom sa niesla vôňa ihličia, punču a medovníkov. Navôkol zneli vianočné melódie a koledy.
V čase adventu si žiačky v rámci svojich výchovných skupín vylosovali papieriky s menom spolubývajúcich a na sviatok svätého Mikuláša sa vzájomne obdarovali sladkosťami. Bolo to popoludnie plné radosti, empatie, vľúdnosti a spolupatričnosti.
Prostredníctvom videoprojekcie a zábavných aktivít sme si dňa 9. decembra so žiakmi pripomenuli zvyky a tradície, ktoré realizovali od Ondreja do Vianoc naši predkovia. V rámci tvorivých dielní si žiačky ozdobili medovníky a rozprávali sa o zvykoch, ktoré dodržiavajú každoročne v rodinách vo vianočnom čase.
Na chvíľu sme sa jednotlivými aktivitami odpútali od všedných povinností a vychutnali sme si jedinečnú predvianočnú atmosféru.