• Beh olympijského dňa v rámci akcie Olympijský deň v Nitre

• Dňa 16. 06. 2023 sa žiaci SOŠP Nitra pod vedením PaedDr. Natálii Dvořáčkovej, PhD. zúčastnili Behu olympijského dňa v rámci akcie Olympijský deň v Nitre.
              V kategórii žiačky stredných škôl sa v behu na 900 metrov popasovali s veľkou konkurenciou žiačky: Sabina Kováčová, Natália Rapsová, Viktória Čanakyová a Lucia Boháčiková.
              V kategórii žiaci stredných škôl zdolali taktiež 900 metrovú trať žiaci: Vladimír Vajzer, Dávid Popluhár a Kristián Horník.
              Všetci žiaci úspešne dobehli do cieľa, kde boli dekorovaní medailami a užili si skvelý deň plný športu.

• Olympijský deň

• Dňa 16.6.2023 sa na futbalovom štadióne FC Nitra uskutočnila akcia s názvom "Olympijský deň" kde sa naši žiaci zapojili do športových sútaží a aktivít.Dňa 16.6.2023 sa na futbalovom štadióne FC Nitra uskutočnila akcia s názvom "Olympijský deň" kde sa naši žiaci zapojili do športových sútaží a aktivít.

• ZOO Bojnice - III.F

• Dňa 2.6.  trieda 3. F. bola  na školskom výlete, počasie nám prialo. Vybrali sme sa  vlakom z Nitry do najstaršej a najnavštevovanejšej ZOO na Slovensku, aby sme sa bližšie oboznámili so životom zvierat a našou krásnou kultúrnou pamiatkou , ktorou je nádherný zámok .

Cesta bola dlhá a únavná, hlavne späť.

Ráno sme ešte dospávali vo vlaku.  Náš cieľ bolo vidieť , čo najviac zvierat, ktoré sa tu nachádzajú.

ZOO chová aj ohrozené druhy, výchovne a poučne vplýva nielen na tých najmenších , ale aj nás väčších. Najviac nás zaujali  slony, ktoré majú krásny nový pavilón. Medvede nás prekvapili svojou hrou v bazéne  s loptou  a kusom plávajúceho dreva. Do zámku sme však už nestihli ísť. Obzreli sme si však jeho krásu  zvonka. Po únavnej prehliadke v ZOO sme skončili v útulnej kaviarničke, kde sme si dopriali kvalitnú kávičku a osviežujúcu limonádu. Domov sme odchádzali spokojní a plní zážitkov a už teraz sa tešíme na ďalší spoločný výlet.