• Vychováva mladých pekárov: Napriek šou Pečie celé Slovensko chýba nášmu remeslu vážnosť

• Článok v denníku Pravda nájdete tu: Vychováva mladých pekárov

Z článku: Môže vyšší hodinový plat čo i len o 80 centov rozhodnúť o zmene zamestnania? Čerstvo vyučení pekári idú za lepšou ponukou, tí, čo získajú maturitu, berú prácu u policajtov. Niečo podstatné treba zmeniť, ale nielen mzdové ohodnotenie, ide o zmenu v našich mysliach, o to, aby si spoločnosť a rodina vážili viac chlieb. Dobre ho upiecť bolo a je umením, hovorí Katarína Čurillová, riaditeľka Strednej odbornej školy potravinárskej v Nitre. ...

• Olympiáda z anglického jazyka

• Olympiáda z anglického jazyka

Dňa 28.11.2023 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády z anglického jazyka. Uvedenému kolu predchádzali triedne kolá, kde prihlásení žiaci písali náročný test, ktorý obsahoval čítanie a počúvanie s porozumením, slovnú zásobu a gramatiku. Najúspešnejší žiaci postúpili do školského kola. Víťazom v školskom kole sa stal už po tretíkrát Denis Slovák, IV.F trieda, na 2. mieste sa umiestnila Michaela Uharčeková (IV.F) a na 3. mieste je Matúš Máttel  (II. Sk).

Víťazovi prajeme veľa úspechov v okresnom kole Olympiády z anglického jazyka.

• Mikuláš na škole

• Po roku sme opäť na našej skole privítali Mikuláša, ktorý spolu s anjelom a čerticami navštívili našich žiakov, učiteľov, majstrov i ostatných pracovníkov školy.

• Deň otvorených dverí je za nami

• Po roku sme opäť otvorili brány našej školy, aby sme privítali deviatakov, rodičov a záujemcov na dni otvorených dverí. Vysoká účasť, program a záujem nás veľmi teší a potvrdzuje kredit našej školy Ďakujeme!

• Naša vynikajúca plavkyňa z I.F

• Sme veľmi hrdí na našu žiačku Veroniku Paulovičovú z I.F triedy, ktorá je nielen šikovná žiačka, ale aj vynikajúca plavkyňa. Dňa 3.12.2023 sa konali Nitrianske plavecké preteky, kde naša Veronika vybojovala tri strieborné medaily. Srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspešných štartov.

• Generácie €uro

• Dňa 29.11. 2023 sa žiaci III.S triedy (Marianna Molnárová, Viktória Čanakyová, Dávid Popluhár, Kristián Horník a Milan Lazár) zapojili do 13. ročníka medzinárodnej súťaže Generácie €uro, ktorú v krajinách eurozóny organizuje Európska centrálna banka (ECB) a na Slovensku ju zastrešuje Národná banka Slovenska (NBS). Úlohou súťaže je priblížiť žiakom stredných škôl význam menovej politiky a jej väzbu na hospodárstvo ako celok.

Veríme, že sa žiaci naučili niečo nové a získali cenné skúsenosti.