• Medzinárodná spolupráca v odbornom vzdelávaní

• Stáž s finančnou podporou z Medzinárodného Visegrádskeho Fondu

Ďalšia medzinárodná spolupráca v odbornom vzdelávaní

Vďaka projektu Program V4 Gen Mini-Grants SOŠ potravinárska, Cabajská 6 v Nitre získala finančnú podporu z Medzinárodného Visegrádskeho Fondu, ktorú využila na rozvoj ďalšej medzinárodnej spolupráce v odbornom vzdelávaní. V dňoch 15.5.2023 – 20.5.2023 sa 7 žiakov našej školy pod vedením hlavnej majsterky odborného výcviku mohlo zúčastniť týždennej cezhraničnej mobility v partnerskej škole v Českej republike. Celá stáž, ktorá sa realizovala v spolupráci so  Střední školou gastronomie, U Krbu 521 / 45, 108 00 Praha, sa niesla v duchu kulinárskeho umenia pod mottom „Využitie tradičných českých receptov v modernej gastronómii“. Okrem vytvorenia partnerstva s ďalšou školou v zahraničí si pedagogickí zamestnanci medzi sebou vymenili odborné poznatky a získali nové skúsenosti pre svoju ďalšiu prácu, žiaci mali príležitosť nájsť si priateľov v inej krajine, spoznať ich kultúru, históriu a nadobudnúť nové odborné zručnosti.

Cezhraničná spolupráca bude pokračovať ďalším výmenným pobytom, tentokrát týždňovou stážou žiakov z partnerskej školy u nás, v Nitre. Už teraz sa tešíme na príchod našich nových priateľov z Českej republiky v jesennom termíne, ktorého tematické zameranie bude rezonovať v zmysle hesla „Od tradícií k novým trendom“.

• Exkurzia Biskupský hostinec

• Dňa 17. mája 2023 sa budúci cukrári z III.E triedy spolu s triednou učiteľkou Dašou Halandovou zúčastnili exkurzie v cukrárskej dielni Biskupského hostinca v Nitre. Pod vedením skúsenej cukrárky si  mali možnosť vyskúšať prácu s kvalitným cukrárenským materiálom, oboznámili sa s modernými technológiami a vychytávkami pri výrobe zákuskov a zmrzlín. Žiaci asistovali pri výrobe a zdobení mini Pavlovej tortičiek, čokoládovej torty so zrkadlovou polevou a sledovali každodennú prácu profesionálnej cukrárky v reálnej prevádzke.

• Kurz na ochranu života a zdravia

• Kurz na ochranu života a zdravia je neoddeliteľnou súčasťou vyučovania aj tento školský rok.

Aktivity na ochranu prírody, topografia, zdravotná príprava ... slnečný deň, alebo dážď, našich žiakov neodradí ani pršiplášť.

• Ďalšia medzinárodná spolupráca v odbornom vzdelávaní

• V dňoch 15.05.2023 – 20.05.2023 prebieha cezhraničná mobilita našich študentov v partnerskej škole v Českej republike - Střední škola gastronomie, U Krbu 521 / 45, 108 00 Praha pod názvom „Využitie tradičných českých receptov v modernej gastronómii“.

V termíne 02.10.2023 – 07.10.2023 privítame v rámci ďalšej cezhraničnej mobility u nás študentov z partnerskej  školy pod názvom „Od tradícií k novým trendom“.

Podujatie finančne podporil Medzinárodný Visegrádsky Fond.

Bližšie informácie na https://www.visegradfund.org