• Bubnovačka

• Dňa 20.11.2023 sa žiaci našej školy zúčastnili podujatia Bubnovačka - aby hlas detí bolo počuť. Hlasným bubnovaním na námestí vyjadrili podporu prevencie týrania, násilia páchaného na deťoch.

• Exkurzia v Slovenskej poľnohospodárskej knižnici pri SPU

• Exkurzia v Slovenskej poľnohospodárskej knižnici pri SPU

Dňa 10.11.2023 sme s triedou II.M navštívili Slovenskú poľnohospodársku knižnicu pri SPU v Nitre.

Po milom privítaní nám priestory knižnice, jej činnosť a históriu predstavila Ing. Šimončíková v úvodnej prednáške. Následne nás previedla priestormi knižnice a vysvetlila nám ako je knižnica rozdelená, ako sa v nej orientovať a aké služby poskytujú. Následne sme sa presunuli do konferenčnej miestnosti, kde nám v krátkej prednáške vysvetlili ako pracovať s online databázou a tiež normy pre citovanie, ktoré zúročíme už čoskoro pri písaní záverečných prác. Ďalej sme sa venovali študovaniu odbornej literatúry a prehlbovaniu vedomostí.

Touto cestou by sme chceli ešte raz poďakovať Mgr. Bellérovej, pani riaditeľke knižnice, za umožnenie exkurzie v priestoroch knižnice a Ing, Šimončíkovej za odborný výklad a prezentáciu knižnice. Veríme, že táto exkurzia správne usmernila našich študentov v príprave na písanie záverečných prác.

• Gaudeamus 2023

• Dňa 15.11.2023 sa žiaci končiacich ročníkov zúčastnili podujatia Gaudeamus 2023 - veľtrh pomaturitného a celoživotného vzdelávania. Získali užitočné informácie o možnostiach štúdia na univerzitách na Slovensku a aj v zahraničí.

• Výchovný koncert na tému Extrémizmus

Dňa 13.11.2023 sa žiaci našej školy zúčastnili výchovného koncertu na tému Extrémizmus. Žiaci boli interaktívne zapojení do programu. Po koncerte pokračovali študentské aktivity v triedach.

• Európsky deň jazykov

Aj tento rok sme so žiakmi oslávili Európsky deň jazykov, ktorý sme si pripomenuli 26. septembra. Aktivity sme však predĺžili až do októbra. Okrem tradičných kvízov  o cudzích jazykoch sme so žiakmi vyrábali plagáty, pili anglický čierny čaj, spievali sme anglické piesne a učili sme sa nové slová v európskych jazykoch. Zapojili sme sa aj do súťaže o nové logo Európskeho dňa cudzích jazykov.