• Deň olympionizmu na škole

• Súťaž  pri príležitosti dňa olympionizmu

1, Najsilnejší muž a žena (kondičná sútaž)

2, PREHADZOVANÁ

3, STOLNÝ TENIS

Dátum: 2.5.2024 a 6.5.2024

Dva úvodné májové dni počas prijímacích skúšok sa uskutočnili na našej škole sútaže  v rámci Dňa olympionizmu na škole. Vítazom sa stal každý, kto sa zúčastnil a osobitne gratulujeme vítazom v jednotlivých kategóriach, ktorí si odniesli medaily a diplom.

• Exkurzia PENAM SLOVAKIA, a.s.

•  Exkurzia PENAM SLOVAKIA, a.s.

Dňa 26.4.2024 sa žiaci nadstavbového štúdia odboru Výroba potravín zúčastnili exkurzie v PENAM SLOVAKIA, a.s. s cieľom získať nové poznatky o moderných technológiách využívaných v pekárskej výrobe. Chceme osobitne poďakovať pani riaditeľke Klimekovej, ktorá nám venovala svoj čas, previedla nás priestormi spoločnosti PENAM SLOVAKIA, a.s. a ochotne odpovedala na naše otázky. Žiaci sa oboznámili  s priestormi a podmienkami skladovania surovín, chladiarne a následne výroby, balenia, kontroly a expedície. Žiakov zaujali nové automatizované linky na výrobu chleba. Pani riaditeľka nám na názorných príkladoch ukázala a vysvetlila výrobu rôznych druhov pekárskych výrobkov.

• Exkurzia Matúš- dobrý mäsiar s.r.o.

Exkurzia Matúš- dobrý mäsiar s.r.o.

Dňa 3.5. 2024 sa žiaci nadstavbového štúdia odboru Výroba potravín zúčastnili exkurzie v mäsovýrobe u pána Matúša Pleška, ktorý je absolventom našej školy. Ako nám prezradil, svoje vedomosti získané v odbore mäsiar najskôr zdokonaloval v zahraničí, neskôr na Slovensku, no pred vyše rokom sa rozhodol založiť svoju vlastnú prevádzku, kde sa venuje výrobe mäsových výrobkov bez konzervantov a prídavných látok. Naši žiaci si mohli pozrieť a vyskúšať prípravu pikantných klobás od mletia, premiešavania, pridania surovín až po samotné plnenie a delenie, ktoré si mohli aj vyskúšať. Na koniec každý dostal malý darček v podobe hotového výrobku. Chceme sa poďakovať pánovi Pleškovi za jeho čas, odovzdanie cenných rád a prajeme mu veľa úspechov a chutných výrobkov.

• Sekretariát: Ing. Lucia Majerčíková, PhD.
          Telefón: 037/77 20 427
          Mail: sosp@sosp.sk
        • Cabajská 6, 949 01 Nitra
        • Ing. Lucia Majerčíková, PhD.
          priama linka - 037/77 20 429