• Súťaž „Krížom krážom s Nitrianskym pasom“.

• Vážení rodičia, milí žiaci,

Krajská organizácia cestovného ruchu Nitriansky kraj si pre Vás opäť pripravila súťaž „Krížom krážom s Nitrianskym pasom“.

Pozývame Vás zažiť leto plné objavov s našou aplikáciou Nitriansky pas.

Od 15. júna do 15. októbra si naplánujte spoločné výlety na vybrané výletné miesta a podujatia v Nitrianskom kraji.

Cestujte po kraji, objavujte jeho prírodné a historické zaujímavosti, skenujte QR kódy, zbierajte body do aplikácie Nitriansky pas a zapojte sa do súťaže o skvelé ceny.

Hlavnou cenou je iPhone15 128 GB a množstvo ďalších skvelých cien.

Všetky potrebné informácie nájdete na krizomkrajom.sk/sutaz.

S pozdravom

Krajská organizácia cestovného ruchu Nitriansky kraj

• Deň cestovín na našej škole

Milí spolužiaci aj pracovníci školy, pridajte sa do našej výzvy!

Iste aj Vy milujete jedlá z cestovín, preto nás a pani učiteľku Rakovskú napadlo urobiť túto výzvu.

Prineste si v piatok 21.6. na desiatu ľubovoľné jedlo z cestovín, urobte si spoločnú triednu fotku aj s cestovinovými chuťovkami.

Fotku pošlite pánovi učiteľovi Stračárovi. Takto získame nielen pocit súdržnosti, ale aj nové recepty.

Trieda 1.M

• Naša úspešná prváčka Nikolka Belovičová z I.K

• Naša úspešná prváčka Nikolka Belovičová z I.K

Predstavujeme Vám našu úspešnú maliarku Nikolku Belovičovú z I.K, ktorá je nielen šikovná žiačka, ale aj reprezentuje našu školu. Zúčastnila sa výtvarnej súťaže „Paríž 2024 – OLYMPIJSKÉ HRY MOJIMI OČAMI“, ktorú organizoval SLOVENSKÝ OLYMPIJSKÝ A ŠPORTOVÝ VÝBOR. V kategórii IV pre 15 až 18 ročných získala krásne 3. miesto.

Nikolka, si veľmi šikovná. Sme na teba veľmi hrdí!

• Krajské kolo SOČ

Dňa 26. marca 2024 sa v priestoroch Strednej priemyselnej školy strojníckej a elektrotechnickej konalo Krajské kolo Stredoškolskej odbornej súťaže. Išlo už o 46.ročník. Medzi množstvom súťažiacich  sa zaujímavými projektami preukázalo aj 6 žiakov z našej školy, ktorí postúpili z 1. a 2. miesta školského kola. Síce do celoštátneho kola sme nepostúpili, ale získali sme skúsenosti aj nápady na ďalšie projekty.

• Koncoročný výlet 1.K - KRÁSY ORAVY

• Koncoročný výlet 1.K

KRÁSY ORAVY

Obrázok, na ktorom je ošatenie, osoba, exteriér, nebo

Automaticky generovaný popisDňa 3.6.2024 sa naša trieda 1.K zúčastnila koncoročného výletu na Orave.

Týždeň pred výletom sme sa všetci intenzívne modlili, aby 3.júna na Orave nepršalo, napriek predpovediam meteorológov a VYŠLO TO! Mali sme krásne počasie, dokonca aj slnko sa na nás usmievalo (spod mraku).

Cesta mikrobusom bola dlhá, ale ubehla celkom rýchlo. O 10:00 sme už boli pred 1.hradnou bránou, kde nás už čakal náš sprievodca -lektor s obdivuhodnými znalosťami histórie hradu. Najviac asi v každom zarezonovala hradná mučiareň, v ktorej sme sa dozvedeli o veľmi tvrdých a krutých trestoch vtedajšej doby. Človek si až vydýchol, že žijeme v tejto dobe a nie v stredoveku. Prehliadka trvala 90 minút a počas nej sme si mohli vychutnať aj krásne výhľady z hradu a fotiť všetko, čo sa nám páčilo.

Obrázok, na ktorom je ošatenie, exteriér, osoba, ľudia

Automaticky generovaný popisO 12-tej na obed sme už nasadali na drevené plte v Hornej Lehote a užili si plavbu po rieke Orava s neuveriteľne vtipnými pltníkmi, ktorí nás zabávali počas celej plavby.

Ešte hodinka túlania sa v Oravskom Podzámku medzi stánkami so suvenírmi a vyrazili sme na cestu domov. Vrátili sme sa v takom počte, v akom sme vyrazili, zdraví a plní zážitkov...

Trieda 1.K

Obrázok, na ktorom je exteriér, jazero, nebo, strom

Automaticky generovaný popis

• Sekretariát: Ing. Lucia Majerčíková, PhD.
        Telefón: 037/77 20 427
        Mail: sosp@sosp.sk
      • Cabajská 6, 949 01 Nitra
      • Ing. Lucia Majerčíková, PhD.
        priama linka - 037/77 20 429