• Maratón aerobiku stredných škôl

• Sabina Kováčová vybojovala 5. miesto!

Maratón aerobiku stredných škôl 2023 Dňa 19. 04. 2023 sa žiačky SOŠP Nitra zúčastnili súťaže v maratóne aerobiku stredných škôl, ktorý organizovala Stredná premyselná škola stavebná, Cabajská 4 v Nitre. Maratón viedli profesionálne lektorky aerobiku a zumby a trval tri a pol hodiny. V súťaži sa hodnotilo držanie tela, rytmus, prevedenie prvkov, presnosť opakovania prvkov a kondícia. Spomedzi veľkej konkurencie 60 žiačok z rôznych stredných škôl si žiačka I. Sk triedy Sabina Kováčová vybojovala 5. miesto a žiačka III. S triedy Natália Boťanská 6. miesto. Našu školu reprezentovali pod vedením PaedDr. Natálie Dvořáčkovej, PhD. žiačky: Boháčiková Lucia, Kováčová Sabina, Ivančíková Katarína, Némová Monika, Kardošová Sandra, Nekorancová Anea, Ciriáková Tatiana, Kokyová Veronika Sokolová Karolína a Boťanská Natália. Všetky zúčastnené si užili pekný deň plný pohybu a dobrej nálady. SOŠP Nitra ďakuje za vydarenú a profesionálne zvládnutú akciu, ktorá motivuje žiakov k cvičeniu a zdravému životnému štýlu.

• Podpor svoj odbor

• Natália Boťanská ocenená!

Podpor svoj odbor

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora každoročne vyhlasuje súťaž pre študentov SŠ pod názvom Podpor svoj odbor. Už po tretíkrát sa do súťaže zapojila aj SOŠ potravinárska, Cabajská 6, Nitra. Tento raz spropagovali pod vedením svojich pedagógov odbor pekár. Na videu sa predstavili žiačky, Natália Boťanská a Zoe- Sarah Duchoňová. Prvá menovaná si spolu s RŠ Ing. K. Čurillovou boli 14.4.2023 prevziať ocenenie za propagačné video v hoteli Radisson Blu Carlton v Bratislave  z rúk predsedu SZPCC Ing. M. Lapšanského a predsedu SPPK Bc. Milana Macha.

• Kariéra EXPO 2023

• Dňa 29.3.2023 sa žiaci končiacich ročníkov zúčastnili na podujatí Kariéra EXPO 2023, kde boli prezentované ponuky práce v regióne, inšpiratívne prednášky Kariéra Skills stave, skúsili si modelové pohovory, vytvorenie CV, testovali si jazykové a IT kompetencie. Na podujatí sa dozvedeli ako sa orientovať na trhu práce, zaujať zamestnávateľov, prezentovať svoje vedomosti a schopnosti.

• Zimný kurz pohybových aktivít

• Aj v školskom roku 2022/2023 žiaci absolvovali v marci povinný "Zimný kurz pohybových aktivít", ktorý zahŕňa zimné pohybové aktivity v prírode a ich zdravotné, kondičné a športové benefity ako aj teoretickú prípravu a premietanie výukového tematického materiálu zameraného na formy zimných pohybových aktivít v prírode.

• Olympiáda z anglického jazyka

• Olympiáda z anglického jazyka

Dňa 29.11.2022 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády z anglického jazyka. Tomuto kolu predchádzali triedne kolá, kde prihlásení žiaci písali náročný test, ktorý obsahoval čítanie a počúvanie s porozumením, slovnú zásobu a gramatiku. Najúspešnejší  žiaci postúpili do školského kola. Víťazom v školskom kole sa stal Denis Slovák, III.F trieda, na 2. mieste sa umiestnil Matúš Máttel z I. S a na 3. mieste sa umiestnili Elizabeth Takáčová zo IV. E a Alexander Repaský z III.S triedy.

Víťazovi prajeme veľa úspechov v okresnom kole olympiády.

• Mikuláš CUP

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Mikuláš CUP.

Mikulášsky turnaj v stolnom tenise a silovom trojboji. Víťazom turnaja v stolnom tenise sa stal David Vilhem z 1.E, na druhom mieste skončil Milan Lazár z 2.S a na bronzovej priečke skončil Ronald Toráč z 1.F. V silovom trojboji skončil prvý Tomáš Olajos.