• ŠKOLA

• O škole

SOŠ potravinárska, Cabajská 6, Nitra 949 01

SOŠ potravinárska si za vyše 50 rokov svojej existencie vydobyla stabilné postavenie v nitrianskom regióne vo vzdelávaní. Škola ponúka kombinované učebné odbory: cukrár kuchár, cukrár pekár, kde dĺžka štúdia trvá 4 roky. Žiaci týchto odborov získavajú po ich absolvovaní výučný list. Uvedené odbory sú na trhu práce žiadané a ich absolventi ľahko nájdu uplatnenie v praxi.

Škola ponúka možnosti štúdia aj v 4-ročných študijných odboroch, pracovník marketingu, obchodný pracovník a kontrolór potravín, v ktorých žiaci získajú maturitné vysvedčenie. Odbory pracovník marketingu, obchodný pracovník aj výučný list.

Sme školou, ktorá je zapojená v systéme duálneho vzdelávania v študijnom odbore obchodný pracovník v spolupráci s obchodnými reťazcami: Lidl Slovenská republika, v.o.s, Kaufland Slovenská republika v.o.s., BILLA s.r.o, dm drogerie markt s.r.o., METRO Cash & Carry s.r.o, NAY a.s., RMdoor s.r.o. (Kinekus), DEICHMANN-OBUV SK s.r.o.. S firmou PENAM SLOVAKIA, a.s. a Fine Bakery, s.r.o. ponúkame duálne vzdelávanie v učebnom odbore cukrár pekár.

Škola má veľmi dobré podmienky na teoretickom a praktickom vyučovaní. Žiaci vykonávajú praktické vyučovanie pre všetky odbory vo vlastných dielňach v priestoroch školy. Žiaci učebných odborov a nadstavbového štúdia v dielňach, ktoré boli v rámci projektu IROP „Progresívne vzdelávanie v cukrárstve a pekárstve“ rekonštruované a modernizované. Vo vyšších ročníkoch majú žiaci možnosť realizovať praktické vyučovanie u renomovaných zamestnávateľov, kde si rozvíjajú svoje vedomosti a zručnosti v príprave na povolanie. Absolventi troj a štvorročných učebných odborov môžu pokračovať v dennom nadstavbovom štúdiu a štúdium ukončiť maturitnou skúškou.

Žiaci, ktorí neukončili základnú školu, môžu študovať v dvojročnom učebnom odbore potravinárska výroba.

V školskej predajni JUNIOR sa predávajú pekárske a cukrárske výrobky.

Za dlhodobý prínos vo vzdelávaní budúcich potravinárov škola získala kredit Centrum odborného vzdelávania v pekárstve a cukrárstve!

Sme úspešní v získaní grantu z Medzinárodného Visegrádskeho Fondu

Ďalšia medzinárodná spolupráca v odbornom vzdelávaní (Novinky)