• DIŠTANČNÉ VYUČOVANIE

• Informácie o dištančnom vzdelávaní

Dôležité oznamy

Dôrazne upozorňujeme všetkých žiakov, že majú povinnosť aktívne sa zúčastňovať dištančného vzdelávania, riadiť sa pokynmi triednych učiteľov, jednotlivých vyučujúcich a majstrov odborného výcviku, ktoré budú postupne zverejňované cez Edupage v správach a na stránke školy.

Žiaci sa pri dištančnom vzdelávaní budú riadiť aktuálnym rozvrhom hodín danej triedy podľa párneho a nepárneho týždňa, pričom sa budú prihlasovať do systému Edupage v upravenom čase takto:

1.hodina 8.00 - 8.40

2.hodina 8.45 - 9.25

3.hodina 9.30 - 10.10

4.hodina 10.15 - 10.55

5.hodina 11.00 - 11.40

6.hodina 12.10 - 12.50

7.hodina 12.55 - 13.35

Duálne vzdelávanie - oznam!

Žiaci zapojení do systému duálneho vzdelávania v zmysle učebnej zmluvy, budú dňom 14.10.2020 pokračovať v praktickom vyučovaní na pracovisku príslušného zamestnávateľa.

Ing. Katarína Čurillová - riaditeľka školy

Dištančné vzdelávanie bude primárne prebiehať:

1, Cez Google Disk

Každá trieda má svoj vlastný virtuálny vzdelávací priečinok určený na študijné materiály a úlohy

2, Cez rozhranie Edupage formou správ, alebo DÚ

K Edupage majú všetci žiaci prístup (mená a heslá im odovzdali triedni učitelia na začiatku šk. roka)

3, Zoom resp. iné video platformy (podľa učiteľa)

Inštrukcie pre prístup k Google disku - k vzdelávaciemu priečinku Vašej triedy:

1, Žiak klikne na svoju triedu napríklad na link - "Trieda I.E"

2, Po kliknutí sa mu otvorí virtuálny priečinok, kde nájde virtuálne priečinky predmetov triedy I.E, napríklad "Technológia, Informatika, Slovenský jazyk...".

3, Potom si zvolí predmet, preklikne sa  - otvorí ho a nájde tam obsah, ktorý pripravuje vyučujúci daného predmetu. Nájde tam nielen učebné materiály ale aj úlohy, prípadne testy a inštrukcie od učiteľa v prípade, že ich učiteľ nepošle cez Edupage ako správu.

4, Po otvorení a prečítaní týchto inštrukcií (súbor s názvom "Inštrukcie pre žiaka") bude žiak vedieť, ktoré materiály a v akom poradí má použiť, prípadne aké úlohy má vypracovať a aký druh spätnej väzby si učiteľ zvolil. Pravdepodobne však Vám učiteľ pošle inštrukcie priamo cez Edupage.

5, Pre potreby spätnej väzby môžu učiteľ a žiak využívať primárne správy Edupage mail, chat, sms, pracovnú skupinu na facebooku, Zoom. Inštrukcie a úlohy budú učitelia zadávať žiakom hlavne cez Edupage, preto je nutné aby žiaci mali aplikáciu edupage nainštalovanú v mobile, alebo sa do nej prihlasovali cez webové rozhranie v PC. Ak ste stratili heslo kontaktujte triedneho učiteľa.

Pozor: žiaci sa  neprihlasujú do google disku! Nežiadajte preto od nikoho prístup! Pracovať s materiálmi môžu žiaci priamo - čítať, otvárať a sťahovať si dokumenty. Prihlasujú sa iba do Edupage.

Kariérne poradenstvo - kam po strednej škole LINK

Ak máte k poradenstvu otázky, kontaktujte Dr. Danu Febenovú

Trieda I.S  Trieda I.Sk
            Trieda II.S Trieda III.S