• Práca pani riaditeľky ocenená predsedom NSK

Pri príležitosti Dňa učiteľov Nitriansky samosprávny kraj (NSK) dňa 25.3.2024 slávnostne ocenil pedagógov a riaditeľov z gymnázií a stredných odborných škôl.

Ocenenie z rúk predsedu NSK Ing. Branislava Becíka, PhD.  si za záslužnú prácu v školstve prevzala aj na naša pani riaditeľka Ing. Katarína Čurillová. K tomuto vyznamenaniu srdečne blahoželáme!

Pani riaditeľka, sme radi, že práve Ty vedieš našu školu už dlhé roky vpred!

Ďakujeme!

Tvoj kolektív

• Exkurzia v kaviarni BON BON Nitra

•                   Exkurzia v kaviarni BON BON Nitra

Exkurziu spojenú s ukážkou, ale aj nácvikom prípravy rôznych druhov káv, si dňa 25.3.2024 v rámci predmetu potraviny a výživa vyskúšali žiaci III.S triedy, odbor kontrolór potravín, s majiteľom kaviarne BON BON Nitra s pánom Michele Calzolari, ktorá sídli na Kupeckej 10. Venovali sme sa sortimentu káv a ďalších podávaných nápojov, ktorými je táto kaviareň špecifická. Naša návšteva bola zaujímavou a hlavne obohacujúcou skúsenosťou. Ďakujeme za príjemné popoludnie a odborné ukážky.

• Beseda s pracovníkmi 11. brigády Vzdušných síl Ozbrojených síl SR

• Dňa 21.3. 2024 uskutočnila beseda s pracovníkmi 11. brigády Vzdušných síl Ozbrojených síl SR. Žiaci sa dozvedeli o povolaní profesionálny vojak, fungovaní a práci v ozbrojených silách, možnosti pracovného uplatnenia po skončení školy, ako aj možnosti pomaturitného vzdelávania na Akadémii OS SR v Liptovskom Mikuláši.Dňa 21.3. 2024 uskutočnila beseda s pracovníkmi 11. brigády Vzdušných síl Ozbrojených síl SR. Žiaci sa dozvedeli o povolaní profesionálny vojak, fungovaní a práci v ozbrojených silách, možnosti pracovného uplatnenia po skončení školy, ako aj možnosti pomaturitného vzdelávania na Akadémii OS SR v Liptovskom Mikuláši.

• Verejná zbierka - Hodina deťom 2024

• Verejná zbierka Hodina deťom 2024
              Dňa 21.3. 2024 sa dobrovoľníci z našej školy zapojili do verejnej charitatívnej zbierky Hodina deťom, ktorej 25. ročník bol zameraný na podporu a pomoc deťom v núdzi. Vyzbieralo sa 234 Eur. Všetkým pracovníkom a študentom, ktorí sa zapojili ďakujeme za podporu.Verejná zbierka Hodina deťom 2024Dňa 21.3. 2024 sa dobrovoľníci z našej školy zapojili do verejnej charitatívnej zbierky Hodina deťom, ktorej 25. ročník bol zameraný na podporu a pomoc deťom v núdzi. Vyzbieralo sa 234 Eur. Všetkým pracovníkom a študentom, ktorí sa zapojili ďakujeme za podporu.

• Vychováva mladých pekárov: Napriek šou Pečie celé Slovensko chýba nášmu remeslu vážnosť

• Článok v denníku Pravda nájdete tu: Vychováva mladých pekárov

Z článku: Môže vyšší hodinový plat čo i len o 80 centov rozhodnúť o zmene zamestnania? Čerstvo vyučení pekári idú za lepšou ponukou, tí, čo získajú maturitu, berú prácu u policajtov. Niečo podstatné treba zmeniť, ale nielen mzdové ohodnotenie, ide o zmenu v našich mysliach, o to, aby si spoločnosť a rodina vážili viac chlieb. Dobre ho upiecť bolo a je umením, hovorí Katarína Čurillová, riaditeľka Strednej odbornej školy potravinárskej v Nitre. ...

• Olympiáda z anglického jazyka

• Olympiáda z anglického jazyka

Dňa 28.11.2023 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády z anglického jazyka. Uvedenému kolu predchádzali triedne kolá, kde prihlásení žiaci písali náročný test, ktorý obsahoval čítanie a počúvanie s porozumením, slovnú zásobu a gramatiku. Najúspešnejší žiaci postúpili do školského kola. Víťazom v školskom kole sa stal už po tretíkrát Denis Slovák, IV.F trieda, na 2. mieste sa umiestnila Michaela Uharčeková (IV.F) a na 3. mieste je Matúš Máttel  (II. Sk).

Víťazovi prajeme veľa úspechov v okresnom kole Olympiády z anglického jazyka.

• Mikuláš na škole

• Po roku sme opäť na našej skole privítali Mikuláša, ktorý spolu s anjelom a čerticami navštívili našich žiakov, učiteľov, majstrov i ostatných pracovníkov školy.

• Deň otvorených dverí je za nami

• Po roku sme opäť otvorili brány našej školy, aby sme privítali deviatakov, rodičov a záujemcov na dni otvorených dverí. Vysoká účasť, program a záujem nás veľmi teší a potvrdzuje kredit našej školy Ďakujeme!